Pro týmy

POZOR! NA TÉTO STRÁNCE SE NACHÁZÍ INFORMACE TÝKAJÍCÍ SE ROČNÍKU 2021

AKTUÁLNÍ INFORMACE NALEZNETE ZDE

Na této stránce najdete aktuální informace a pokyny ohledně celého projektu. Nejdůležitější blízké termíny:

  • Od pondělí 6. září startují ostré lety balonů s vašimi sondami! Podívejte se prosím na časy odletů, ať přesně víte, kdy, co a jak. Další pokyny jste dostali v informacích před letem v emailu. Finální informace a přehled, co je potřeba před startem, najdete taky v tomto dokumentu.

Streamy na YouTube

Vyzkoušejte svou sondu a přijímací stanici

  • Podle návodů v sekci openSTRATOkit zkuste sestavit přijímací anténu a zprovoznit program pro radiový příjem dat ze sondy. Pokud vám již dorazila i sonda, vyzkoušejte, zda na počítači slyšíte její vysílání.

Chat na Discordu

  • Pokud máte chuť, můžete se přidat do chatu na našem vesmírném Discordu. Je možné se tu pochlubit svým pokrokem i případně sehnat pomoc od ostatních týmů. Odkaz pro připojení: https://discord.gg/ZyK3mbKPPs

Váš dopis astronautům

  • V rámci projektu Dotkni se vesmíru máte možnost napsat osobní dopis libovolnému astronautovi z Evropské kosmické agentury. Podrobnosti jsou k nalezení v emailu z 3. května 2021 a v tomto dokumentu.

Pracovní listy pro učitele

  • Nezapomeňte na přípravu pracovních listů pro vaše učitele. Nejbližší termíny odevzdání jsou 15. září (třetí pracovní list) a 15. října (čtvrtý pracovní list). Všechny termíny najdete v prezentaci.

Dokumentujte!

  • Svoji práci neustále foťte, natáčejte a zapisujte. Průběžně připravujte váš týmový deník, video a také závěrečnou prezentaci.

Důležité dokumenty